Vivika Oolo jagab ilunippi – toores muna – supertoit!

 

Vivika Oolo jagab septembrikuu ajakirjas “Anne & Stiil” ilunippi. Toores muna on supertoit

Vivika Oolo jagab septembrikuu ajakirjas “Anne & Stiil” ilunippi. Toores muna on tõeline supertoit, milles leidub peaaegu kõiki inimesele vajalikke toitaineid ning lisaks aitab munade söömine südamehaigusi ja insulti ennetada ning kaalust alla võtta.

REET HÄRMAT
Hommikune munalonks

Mis oli enne, muna või kana? Me ei tea. Aga Vivika Oolo, toitumisnõustaja ja üks Valuravi Kliiniku asutajatest, teab kindlalt, et toores muna on tõeline ilutoit.

“Minu suurim avastus ilu ja tervise valdkonnas on olnud toores muna ning selle kasulikkus. Toores muna on tõeline supertoit! Võib lausa öelda, et muna on üks väärtuslikumaid toiduaineid kogu planeedil. Muna sisaldab kõiki asendamatuid aminohappeid ja mineraal­aineid. Seal leidub rauda, fosforit, kaltsiumi, magneesiumi, tsinki, seleeni, kaaliumi ja foolhapet ning A-, E-, B2- B5-, B6-, B12-, D- ja K-vitamiini. Munas sisalduv valk on inimese organismile kõige paremini omastatav valk üldse, sellest imendub lausa kuni 98%. Sellepärast on muna ka üks tippsportlaste lemmiktoite.

Tähelepanu peaks pöörama aga sellele, et ostaksime, kui vähegi võimalik, mahe­kanade mune, kes on kasvanud puhta toidu peal ja vabalt ringi jooksnud.

Kõige parem oleks alustada hommikul toasooja vee joomisega, et organism saaks vaikselt ärgata. Seejärel võiks ära süüa vähemalt kaks toorest muna, enne kui muu toidu juurde asuda. Muna on ka parim vahend keha mürkidest puhastamiseks – see viib kogu jama organismist välja. Puhastuskuuri tehes võivad ilmneda kõrvalnähud, nagu oksendamine, kehv enesetunne ja väsimus. See on loomulik osa protsessist. Puhastub terve keha ja kasu saavad nii nahk, juuksed kui ka küüned. Toorest muna on hea kasutada ka välistes iluprotseduurides: teha juustele maski (võib lisada mett) ja õli (oliiviõli või kookosõli) või ka lihtsalt juukseid munaga pesta.”

Edasi lugemiseks vaata ajakirja Anne & Stiil

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *